Covid-19’a karşı önlemlerimiz. Detaylar

Covid-19

Sevgili Dostlarımız merhaba,

İncirliev’de misafirlerimizin ve çalışanlarımızın sağlığı, güvenliği ve mutluğu bizim için çok önemli ve gerçek önceliğimiz. 16 Mayıs, 2008 de açtığımız ve o tarihten beri aralıksız yaz, kış açık olduğumuz İncirliev’imizi Pandemi nedeniyle ilk defa 18 Mart, 2020 de, sağlıklı günlerde sizleri tekrar layıkıyla misafir edebilmek için kapatmıştık.

Covid-19 nedeniyle Hükümetimizin öngördüğü önlemleri almış olarak İncirliev’imizi 18 Haziran, 2020 Tarihinde yeniden açtık. Sizlere her zamanki gibi sağlıklı, keyifli ve huzurlu bir tatil sunabilmek için tüm ekip olarak var gücümüzle hazırlandık.

Sizleri tekrar İncirliev’de bahçemizde keyifle kahvaltı yaparken, akşamüstü çaylarını içerken, ve Osman Poshor’un Pandemi süresince ürettiği reçelleri denerken görmek için sabırsızlanıyoruz. Sağlıkla ve sevgiyle kalın.

İNCİRLİEV Tesis İçi Salgın Tedbir Planı

Çeşme Alaçatı Mahallesi 13 076 sokak no 1 adresinde bulunan tesisimizin koronavirüs sorumluları Murat Tör (0554 555 6518) ve Sabahat Poshor (0532 674 0229) dur.

Tesisimize en yakın sağlık kuruluşu Çeşme 2 nolu Alaçatı Aile Sağlık Merkezi’dir. Adresi Tokoğlu Mahallesi 11 003 sokak olup Alaçatı Pazar Yeri Camii karşısındadır. Telefon: 0232 716 8008

Tesis İçi Salgın Tedbir Planı, T.C İç İşleri Bakanlığı, İller İdaresi Genel Müdürlüğü, 02/06/2020 tarih ve 8680 sayılı Genelgesi prensipleri çerçevesinde hazırlanmıştır.

Tesisimizde tüm alanlarda yapılacak temizlik, dezenfektan kullanımı vb uygulamalarda uygulanacak usul ve standartlar, kullanılacak malzemeler, görev sırasında kullanılacak koruyucu ekipmanlar, bu ekipmanların nasıl kullanılacağı, ne sıklıkta değiştirileceği, dezenfekte edileceği koronavirüs sorumluları tarafından belirlenmiştir. Tüm detaylar ilgili tesis personelleri ile düzenlenen eğitimler ile paylaşılmıştır. Tüm personel, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyar ve tesis içinde devamlı olarak maske/siperlik kullanır ve Hijyen Sertifikasına sahiptir, ve gerektiğinde teorik ve pratik eğitimler tekrarlanmaktadır. Personelin her gün tesise giriş ve çıkışta ateş ölçümleri yapılmakta ve Personel Ateş Takip Çizelgesi ile kayıt altına alınmaktadır . Ayrıca personelin gün içerisindeki hareketleri bir Personel İzleme Çizelgesi ile takip edilmektedir.

Tesisimizin biri bahçe kapısı olmak üzere iki giriş kapısı vardır ve her girişe de Hijyen Paspası konulmuştur. Genel kullanım alanlarında mesafeye yönelik işaretlemeler, el dezenfektanları ve hijyen atık kutusu konmuştur. Resepsiyon/Lobi, bahçe ve kahvaltı servisinin yapıldığı genel kullanım alanları için yapılan temizlik ve dezenfekte işlemleri Alan Takip ve Denetim Çizelgesi ile takip edilmektedir.

Resepsiyonda misafirlerimiz için el dezenfektanı ve ihtiyaçları olması durumunda verilmek üzere tek kullanımlık maske bulundurulmaktadır. Misafirlerimiz bu alanda bilgilendirilir, ve Covid19 Bilgilendirme Formu imzalı olarak alınır. Hastalık belirtileri gösteren misafir, ön bahçede tesisimiz için Karantina Noktası olan sabit oturma köşesinde beklemeye alınır ve ALO 184 hattına gerekli bildirimde bulunulur. Resepsiyon alanında ayni anda maksimum 1 personelimiz görev yapmaktadır.

Odalarda yapılan temizlik ve dezenfekte işlemi, hangi personel tarafından ne zaman yapıldığı bilgilerinin işlendiği Oda Temizlik ve Dezenfektan Takip Çizelgesi ile takip edilir. Konaklaması sona eren misafirin çıkış saati 11 00, yeni misafir kabul saatimiz 15 00 olarak düzenlenmiştir. Misafir odayı teslim edince öncelikle oda kapı ve pencereleri karşılıklı açılarak havalandırılır, daha sonra temizlik görevlisi girer, genel temizlik ve dezenfektan uygulaması yapılır, ve oda yeni misafir girişine hazırlanır. Günlük oda bakımları misafir isterse yapılır. Oda temizliğinde maksimum 1 kişi görev yapmaktadır.

Çamaşırlarımız Kartopu Çamaşır Fabrikasında 60-70 derecede yıkanıp, 90 derecede kurutulmakta ve 160-170 derecede ütülenmekte ve tesise streçlenmiş olarak teslim edilmektedir.

Tesisimizde kullanılan tüm temizlik ve dezenfektan ürünleri Sağlık Bakanlığı onaylı Eczacıbaşı ürünleridir.

Mutfağımızda yiyecek-içecek hazırlamada ve saklama koşullarında temizlik ve hijyen en önemli unsurdur. ISO 22 000 ve HACCP belgeleri almak için de başvurumuzu yaptık.

Dışarıdan gelen malların kabulü de Maske Mesafe ve Hijyen prensiplerini esas alan Mal Kabul Takip Çizelgesi ile takip edilmektedir.

Kahvaltı büfemizin önüne şeffaf bir panel yaptırdık, masadaki yiyecekler misafirlerimizin istekleri doğrultusunda görevli elemanımız tarafından servis edilecektir. Ekmekler, çatal bıçak kağıt ambalajlarda sunulacak ve masalarımız misafir tam oturmadan tek kullanımlık bezlerle dezenfekte edilecektir. Masalarda tuz, karabiber ve şeker tek kullanımlık ambalajlarda sunulmaktadır. Masalarımız minimum 1,5 metre lik sosyal mesafe dikkate alınarak düzenlenmiştir ve her birine el dezenfektanı/kolonya konulmaktadır. Kahvaltı sırasında 3 eleman görev yapmaktadır. Ayni anda 6 oda kahvaltı edebilir.Ancak konaklayan oda sayısı 6 odayı geçerse 9 00-12 00 olan kahvaltı saatimiz, 9 00-10 30 ve 10 30- 12 00 olarak iki bölüm olarak düzenlenecektir.

Misafirlerimizden tek isteğimiz Maske Mesafe ve Hijyen kurallarına uyarak keyifli bir tatil geçirmeleridir. Anlayışınız ve kurallara uyduğunuz için teşekkür ederiz.